Кажуть, найкраще наносити на шкіру те, що ви можете з'їсти. Наприклад, куркуму, авокадо та кокосову олію вже багато років використовують у популярних косметичних продуктах. Тепер настав час напою комбуча, який часто можна побачити у кав’ярнях. Дізнайтеся більше про те, чому його корисно не тільки пити, а й наносити на шкіру.
Що таке комбуча?
За незвичайною назвою ховається чайний гриб. Це ферментований чорний чай, багатий природними кислотами та вітамінами. У Китаї комбучу називали «еліксиром безсмертя» завдяки її підбадьорливому ефекту та детоксикаційним властивостям. Зараз вона стала популярною серед прихильників здорового способу життя.
Але чому чайний гриб корисний для вашої шкіри? Розберімося на прикладі його складників.
Пробіотики. Вони гарно впливають на мікрофлору епідермісу, яка відповідає за цілісність захисного бар'єра.
Оцтова кислота. Вона допомагає боротися з бактеріями, що викликають висипання.
Поліфеноли. Вони є антиоксидантами, які захищають шкіру від пошкодження вільними радикалами, що приводять до передчасного старіння.
Вітамін С. Він захищає від сонця та відіграє важливу роль у виробленні колагену, який надає шкірі еластичності.
Кому варто спробувати комбучу?
Чайний гриб – це натуральний компонент, що підійде власникам будь-якого типу шкіри. Він допоможе впоратися як із висипаннями, так і зі зморшками. Ось що можна очікувати після включення цього інгредієнту в свою рутину:
покращення текстури;
зменшення ознак старіння;
рівномірний тон;
зволоження.
Комбучу часто рекомендують для лікування акне. Чайний гриб багатий органічними кислотами, які допоможуть зменшити ріст бактерій, що викликають запалення. Вона також містить антиоксиданти, які захищають шкіру від стресових факторів. Деякі дослідження також вказують, що комбуча може бути корисною для людей з екземою.
Як ввести у догляд?
Комбучу можна знайти у тонерах, кремах, сироватках тощо. Тому варто дотримуватися рекомендацій на пакованні конкретного продукту. Однак є декілька загальних рекомендацій:
Якщо у вас чутлива шкіра варто провести патч-тест та поспостерігати чи виникне алергічна реакція.
Якщо ви користуєтесь такими сильними засобами, як ретинол чи гліколева кислота, краще не нашаровувати на них комбучу.
Якщо ви відчуваєте сухість після використання, поєднайте засіб з комбучею зі зволожувальним кремом.
Якщо ви використовуєте засіб зранку обов’язково закрийте його сонцезахисним кремом.
Загалом, включення комбучі у догляд може стати справжнім подарунком для вашої шкіри. Але пам’ятайте, що цей інгредієнт має унікальний pH, тому може не поєднатися з іншими продуктами. Вводьте його поступово та слідкуйте за реакцією.
![Відновлюючий біокрем для реструктуризації шкіри під очима Eyes 27 [object Object]](https://image.lullaby.ua/products/thumbnails/164580/500x500/164580.webp?v=1743081614)