Компонент, про який, напевне, чули всі власники проблемної шкіри. Адже саліцилова кислота добре працює із висипаннями та надмірним виділенням себуму. Мало хто знає, та цей актив однаково корисний і для всіх інших типів шкіри.
Тож зрозуміти, як саме діє саліцилова кислота, варто хоча б для того, щоб знати: десь у світі існує ідеальний, некомедогенний компонент, який має амбіції покращити стан будь-якого типу шкіри. Детальніше – у нашій статті.
Як працює компонент?
Саліцилова кислота відноситься до бета-гідрокислот, або ВНА. Це група компонентів, які працюють і на поверхні шкіри, і всередині неї.
Уявіть, як ваші пори забиваються себумом та ороговілими клітинами. Всі ці частинки застрягають під поверхнею шкіри, не маючи шансу самостійно вийти.
Саліцилова кислота унікальна тим, що не дає цим забрудненням потрапити у своєрідну запечатану пастку. І утворити нерівності шкіри, запалення, чорні цятки, комедони та вугрі.
Також саліцилова кислота має потужну антибактеріальну дію, спрямовану на роботу з Propionibacterium acnes – бактеріями, які є основною причиною акне.
Який ефект обіцяє цей актив:
звести до мінімуму та очистити розширені пори;
зменшити почервоніння та заспокоїти подразнення;
розгладити дрібні заломи і зморшки;
прибрати темні плями та сліди від постакне;
помітно покращити загальний стан і вигляд шкіри.
Ваш персональний план застосування саліцилової кислоти
Усі типи шкіри можуть отримати користь від саліцилової кислоти, але ключовим фактором є правильний формат та концентрація продукту.
Усе, що потрібно знати при виборі свого засобу, шукайте в таблиці.
Обирайте саме свою концентрацію, і пам’ятайте, що правило “чим більше, тим краще” не працює у випадку введення активів у свій догляд.
Якщо ви вперше знайомитеся з саліциловою кислотою, рекомендується вводити її у ваш рутинний догляд поступово, щоб дати шкірі час на адаптацію.
Ось кілька порад для використання:
Виберіть зручний час доби: ранок або вечір, і наносьте BHA-ексфоліант на чисту, суху шкіру.
Спостерігайте за реакцією шкіри. Протягом наступних кількох днів звертайте увагу на будь-які побічні ефекти, такі як почервоніння, подразнення або лущення.
Якщо ваша шкіра добре переносить саліцилову кислоту, ви можете поступово нарощувати її використання до 2-3 разів на тиждень.
Завжди прислухайтеся до своєї шкіри. Якщо ви відчуваєте будь-який дискомфорт, зробіть перерву у використанні чи зменшіть частоту його нанесення.
При застосуванні будь-яких незмивних ексфоліантів, включаючи саліцилову кислоту, важливо щодня використовувати сонцезахисний крем з SPF 30+. Щоб захищати шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.
Чи викликає саліцилова кислота побічні ефекти?
Цей компонент безпечний для використання у тих кількостях, які містяться в доглядових продуктах. Однак, якщо у вас алергія на саліцилат, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед використанням будь-яких продуктів із саліциловою кислотою.