«Ультрафіолетові промені шкодять шкірі» та «сонцезахист необхідний у вашій рутині» – два твердження, які є абсолютно правдивими й вже стали законом у світі бʼюті.
Проте дослідження показують, що від 20 до 50% людей наносить недостатню кількість крему з SPF. Підозрюємо, що це може бути не єдиною складністю у його використанні.
Тому ми зібрали декілька порад, на які варто звернути увагу, щоб точно захистити вашу шкіру.
1. Не забувайте сонцезахист навіть у похмуру погоду
«Немає сонця – немає потреби захищатися», – звучить логічно, розуміємо. Проте є важливий нюанс. Ми захищаємо шкіру від випромінюваного сонцем ультрафіолету, який здатен проходити крізь хмари. А також крізь скло вікон або ж автомобілів. Тому, навіть коли сонця не видно, воно також впливає на шкіру.
UVA промені, які провокують фотостаріння і появу пігментації активні протягом всього року. Лише UVB промені, що відповідають за засмагу і сонячні опіки, менш активні взимку і в похмуру погоду.
Але винятки все ж є. Якщо UV-індекс надворі 2 і нижче, SPF дійсно можна не наносити. Цей показник є у вашому додатку погоди.
2. Обирайте фільтри відповідно до вашого типу шкіри
Вони бувають двох видів: фізичні та хімічні.
Якщо у вас є подразнення на шкірі, загострення акне, розацеа, інші дерматози, ви щойно робили травмувальні процедури або ж маєте акне – краще обрати продукт на фізичних фільтрах.
Проте вони можуть вибілювати шкіру і потребують поновлення що 2 години.
Якщо у вас немає жодного з перелічених вище пунктів, ви можете обрати для себе санскрін на хімічних фільтрах.
Він матиме легшу текстуру та не потребуватиме поновлення в межах міста.
3. Наносьте сонцезахист на тіло
Це невелике нагадування, що шкіра піддається негативному впливу ультрафіолету не лише на обличчі.
Тому на руки, ноги, вуха, декольте чи живіт, якщо вони не закриті одягом, також потрібно наносити сонцезахист.
4. Використовуйте достатню кількість SPF
На шкіру обличчя, шиї та вух потрібно нанести дві смужки крему довжиною як вказівний та середній палець руки. Цього буде достатньо для захисту.
Зі шкірою тіла дещо складніше. Адже немає можливості відміряти точну кількість продукту, яку варто наносити. Але правило двох пальців працює і тут: таку кількість засобу потрібно наносити на кожну зону тіла, відмічену на зображенні.
5. Додайте демакіяж у догляд
Щоб ефективно зняти сонцезахисний крем зі шкіри та запобігти забиванню пор, вам знадобиться продукт для демакіяжу. Їх є безліч: гідрофільні олії, бальзами, серветки та міцелярна вода.
Використовуйте те, що вам зручно. Але радимо обирати серветки для тих випадків, коли вам потрібно зняти сонцезахист протягом дня та поновити його.
Ці декілька простих правил, допоможуть зменшити вплив ультрафіолету на нашу шкіру. Адже це не тільки про красу, а й про здоров’я.